Producenci

Obraz olej na płótnie Adolf Kaufmann

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 4 200,00 zł 4200.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Obraz olej na płótnie , Pejzaż jeziora

Autorem obrazu jest Adolf Kaufmann, obraz sygnowany jednym z pseudonimów artysty : R. Neiber 

Adolf Vel J. Rollin (Kaufmann) Kaufman , urodzony 1848 roku w Troppau, zmarły w 1916 roku w Wiedniu.

Adolf Kaufmann, pejzażysta i marynista. Samouk, wykształcenie uzupełniał w pracowni Emila van Marcke de Lummieu w Paryżu. Podróżował po Europie i Bliskim Wschodzie, mieszkał w Paryżu, Berlinie, Düsseldorfie i Monachium. Po Niemczech nastąpiły wyjazdy do Rosji, Norwegii, Polski i Holandii. Na stałe osiedlił się w Wiedniu 1890 r., gdzie otworzył i prowadził kursy malarstwa dla kobiet. Szczególny wpływ na twórczość Kaufmanna wywarły pejzaże francuskie. 

Artyści, których poznał pozostawili trwały ślad w jego sposobie malowania. Okazał się bardzo dobrym obserwatorem przyrody. Jego prace w większości były bogate w wysokie kontrasty, kolory, sugestywne przedstawienia lasów, drzew, strumieni i małych stawów, w której często wyczuwalny był sentyment, typowy dla tego artysty. Ze względu na swój wybitny talent, Kaufmann szybko zyskał wielki prestiż w Paryżu. Otrzymał liczne medale jako nagrody i wyróżnienia, zwłaszcza z okazji Światowych Targów w Paryżu. Wielu miłośników sztuki kupiło jego obrazy. Jako członek wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych, często reprezentował  Akademie w latach  1890 do 1913 roku na najważniejszych wystawach  w Monachium i Berlinie. Prace Adolfa Kaufmanna często zdobywali przedstawiciele wysokiej arystokracji. 

Liczne prace wyraźnie przypisane artyście są podpisane przez niego za pomocą pseudonimów. (A. Kaufmann stosowane do A. Guyot innych nazw, takich jak: A. Papouschek; Widmar; G. Salvi, A. Jarptmann R. Neiber; Tietz Rollin J. M. Bandouch; L. Bayer lub L. Bauer. ) (źródłao inf. wikipedia )

 

wymiar obrazu : 61 cm x 93 cm 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl